Вагітність - це одне з найбільш світлих і радісних подій у житті кожної жінки. Однак, для багатьох вагітність стає неабияким випробуванням організму на міцність, адже в цей час всі його системи працюють з подвійним навантаженням. Медикам давно відомо, що часто період очікування дитини характеризується загостренням наявних хронічних захворювань, причому нерідко тих, які до цього ніяк себе не проявляли.
До таких захворювань з повним правом можна віднести варикозну хворобу, що вражає жінок під час вагітності та в післяпологовому періоді. Сучасна медична статистика свідчить, що це захворювання з'являється приблизно у 20-30% жінок, що завагітніли вперше, і у 40-60%, які виношують другу або третю дитину. Найбільш часто виникає варикозна хвороба у тих, хто має до неї схильність.
Чому у вагітних виникає варикозна хвороба?
Сучасний спосіб життя часто є однією з причин виникнення варикозу. Гіподинамія, сидяча робота, а також надмірна вага призводять до ослаблення стінок і клапанного апарату вен. Підвищення обсягу крові, що циркулює в організмі, під час вагітності досягає 20-30%.
Слід враховувати, крім того, постійний тиск плодового міхура на внутрішні органи вагітної, що призводить до здавлення тазових вен, а також зміна коагуляції крові внаслідок зміни гормонального рівня. Збільшення рівня гормонів прогестерону та релаксину у вагітної жінки має розслаблюючу дію на м'язову стінку вен. Після розгляду цих факторів причини виникнення варикозної хвороби, а нерідко і тромбофлебіту, стають більш зрозумілими.
Симптоми, що свідчать про можливу варикозну хворобу:
• наявність судинних зірочок або виступаючих вен на ногах;
• набряки ніг, відчуття тяжкості в ногах наприкінці дня, нічні судоми;
• наявність варикозної хвороби, тромбофлебіту або тромбозу у найближчих родичів;
• захворювання серцево-судинної системи, надмірна вага;
• хвороби крові.
Нерідко перші симптоми, які можуть свідчити про початок варикозної хвороби, з'являються ще до вагітності, однак на них, як правило, жінка не звертає уваги.
Якщо у Вас є хоча б деякі з перерахованих ознак, слід якомога швидше прийти на прийом до флеболога, адже наслідки варикозу можуть бути набагато складнішими, ніж втрата краси Ваших ніг.
Чим небезпечний варикоз під час вагітності?
Варикозна хвороба сама по собі вже є нелегким випробуванням. Однак, її ускладнення можуть бути набагато серйознішими. Тромбофлебіт, тобто, блокування кров'яними згустками підшкірних вен, порушує кровообіг в нижніх кінцівках. Однак, найбільш важкі наслідки має тромбоз глибоких вен, який на тлі родової діяльності все частіше призводить до тромбоемболії легеневої артерії.
Як попередити або пом'якшити негативні наслідки?
Безумовно, найкращий розвиток подій - це обстеження у фахівця ще до початку вагітності. Однак, не пізно зробити це і в період очікування дитини. Методики обстеження абсолютно нешкідливі для здоров'я, зате дозволять вчасно розпізнати небезпеку виникнення тромбів і попередити її за допомогою досвідченого спеціаліста МП «Leleka». Консультація флеболога дозволить оцінити рівень розвитку варикозної хвороби, якщо вона є, і призначити консервативне лікування.
Разом до здоров’я!
Дізнатися подробиці, записатися на прийом до фахівця медичної практики Leleka Ви можете за телефоном: (066) 382-40-80.