Чарівні леді, з турботою про Ваше здоров’я, хочемо розповісти ЧОМУ, КОМУ та КОЛИ необхідно відвідувати мамолога!

Не секрет, що сучасні жінки значну частину свого часу приділяють роботі над власною зовнішністю, не проходить повз їхню увагу і візуально - естетичний вигляд власних грудей.  Проте, відволікаючись на це, жінка забуває про основне – здоровя.

За даними статистики, різноманітні захворювання молочних залоз, або так звані мастопатії спостерігаються у 40% жінок віком від 25 до 50 років, і щороку даний показник зростає. Проблемами мастопатій займається лікар - мамолог.

Мамологія – галузь медицини, що займається вивченням, діагностуванням та лікуванням патологій з боку молочних залоз. Основним завданням спеціалістів у сфері мамології є, в першу чергу, вчасне виявлення хворих на онкопатологію. Заради цього створено щорічні профогляди, санітарно-просвітницька робота щодо самообстеження молочних залоз і самовиявлення нетипових ущільнень.

Коли варто звернутися до мамолога?

Дев'яносто відсотків (90%) усіх випадків виникнення новоутворень у молочних залозах виявляють самі жінки. Однак, варто зазначити, що більшість із них не володіють методикою самообстеження молочних залоз.

Тоді яким чином жінки виявляють у себе пухлини ?

В більшості випадків це відбувається випадково, найчастіше під час миття молочної  залози в душі. Жінки самі того не усвідомлюючи, при виконанні ковзних рухів над грудними залозами намиленою рукою проводять пальпацію. Тому важливо, щоб кожна жінка з настанням статевої зрілості володіла методикою самообстеження молочних залоз, що значною мірою збільшить ймовірність самостійного виявлення у себе новоутворень.

Самообстеження молочних залоз слід проводити щомісячно. Найкраще на 7-10 добу після менструації. Жінки у менопаузі або після видалення яєчників щомісячне самообстеження грудних залоз проводять у будь-який фіксований день, наприклад, першого числа кожного місяця.

Ознаки, які повинні насторожити жінку:

  • наявність ущільнення в грудній залозі під час самообстеження;
  • збільшення в розмірах однієї із молочних залоз під час огляду перед дзеркалом ;
  • опущення однієї із молочних залоз по відношенню до іншої;
  • зміни зі сторони шкіри, зморщеність або ділянка шкіри, що нагадує лимонну кірку; втягнення соска, деформація соска;
  • наявність виділень, особливо кров'янистого характеру або темно-жовтого забарвлення;
  • зміни шкіри на соску (звиразкування, загрубілість, набряк, почервоніння);
  • збільшені пахвові, підключичні та/або підлопаточні лімфовузли;
  • спадкова схильність (наявність у родині жінок, які хворіли на рак грудної залози, яйників);
  • травми грудної залози в анамнезі.

 В разі, якщо Ви виявили у себе одну із вищевказаних ознак, не панікуйте. У дев’яти із десяти випадків зміни у грудних залозах являються доброякісними. Визначити характер змін може тільки спеціаліст – мамолог. Також, варто зазначити, що існують доброякісні стани, які потребують ретельного спостереження і/або лікування, нерідко хірургічного, оскільки в майбутньому можуть призвести до серйозних наслідків для Вашого здоров’я.

Важливо знати, що жінки, які мають перенесені онкологічні захворювання повинні проходити обов’язковий профілактичний огляд у мамолога кожні три місяці на протязі першого року після завершення лікування, що пів року на протязі другого року та в подальшому щорічно!

У разі виникнення будь-яких сумнівів щодо стану здоров’я Вашого чи Ваших близьких – не зволікайте, записуйтесь на консультацію до лікаря - мамолога МП «Lelekа» ГОЛОТЮКА ІВАНА СЕРГІЙОВИЧА!

тел. 066-382-40-80.