Медична практика Leleka (Лелека), м. Івано-Франківськ

Що можна їсти кесаренним породіллям

Багатьом матусям під час пологів доводиться пережити операцію кесарів розтин. І у багатьох з цього приводу виникає питання, що ж можна їсти кесаренним породіллям до і після пологів. Ми вирішили зібрати корисну інформацію і розповісти про це тобі. 

 

 

 

 

Харчування вагітної перед кесаревим розтином 

Щоб полегшити собі операцію і подальше відновлення, жінці необхідно вжити деяких заходів ще за кілька днів до процедури. Оскільки кесарів розтин проводиться під загальним наркозом, існує ризик попадання їжі або рідини в дихальні шляхи. 

Саме щоб усунути подібний ризик не рекомендується їсти за кілька годин до операції: мінімум за 3, але краще утриматися від будь-якої їжі 8 годин до кесаревого. У більшості випадків запланований кесарів розтин проводиться зранку. Тому на вечерю краще з’їжте легкий салат. Не варто наїдатися на ніч, нехай організм відпочине. 

Перед кесаревим не рекомендується вживати їжу з високим відсотком вмісту клітковини. Варто відмовитися від борошняних виробів, бобових, капусти і винограду, молочних продуктів. 

Харчування після кесаревого розтину

  • У перший день після пологів харчування взагалі виключається, а ось води потрібно випити близько 1,5 літра в день.
  • Наступні два дні харчування повинні бути складені зі спеціальної їжі, в якій буде міститися мала кількість калорій. Їсти потрібно в малих кількостях, так як шлунок ще не готовий поглинати велику кількість їжі.
  • У перші дні дозволяється вживати нежирний яловичий або курячий бульйон, знежирений сир, котлети на пару, нежирний сир, картопляне пюре.
  • Корисним продуктом перших днів після кесарів є дитяче харчування.
  • З напоїв в раціон варто включити в раціон: морс, компот, чай
  • На нормальне меню кесаренним породіллям можна переходить на четвертий день харчування, якщо немає особливих ускладнень. 

Також варто відзначити, що після кесаревого розтину дуже важливо дотримуватися всі призначення лікаря, тому що організм пережив серйозний стрес.

Проблеми після кесаревого розтину

Досить часто після пологів за допомогою кесаревого розтину у жінок виникає запор. Це пов’язано з тим, що порушена перистальтика кишечника, до того ж багато хто боїться напружуватися, щоб не розійшлися шви. Більшість проносних препаратів протипоказані годуючим матерям. 

Позбутися проблеми допоможуть каші з перлової або гречаної крупи, фрукти і овочі, а також рідка їжа, наприклад, курячий бульйон. Відмінний засіб від запору – курага та інжир. Також можна зробити салат з тертого вареного буряка з олією. Варто відмовитися від манки, рису, бобових, міцного чаю. 

Отримати кваліфіковану консультацію та медичні послуги Ви можете в Медичній практиці Leleka

 

Коментарі

Останні новини


 
 
 Не секрет, що сучасні жінки значну частину свого часу приділяють роботі над власною зовнішністю, не проходить повз...
12 березня
Любі майбутні матусі, Керуючись принципом «Проінформований – значить озброєний», хочеться привернути Вашу увагу до теми Артеріальної гіпертензії під час вагітності,...
17 лютого
  Чарівні леді, з турботою про Ваше здоров’я, хочемо розповісти ЧОМУ, КОМУ та КОЛИ необхідно відвідувати мамолога! Не секрет, що...
11 лютого

 
 
 У житті кожної жінки та чоловіка настає той момент, коли на фінішній прямій бажаної та довгоочікуваної вагітності...
2 грудня 2019 р.

 
 
 Основні поради батькам для збереження здоров’я дитини:
 Створити сприятливий емоційний клімат в родині, дружні взаємовідносини між батьками...
20 жовтня 2019 р.
  Неонатолог – це перший лікар Вашого новонародженого малюка.  Вважається, що перші 28 днів життя (період новонародженості) – це віковий...
19 вересня 2019 р.
⠀ Спробуй зламати стереотипи і до регулярного відвідування косметолога, перукаря та щомісячного поновлення манікюру та ін... додати візит до гінеколога....
2 вересня 2019 р.
  
 Щаслива дитина - це, перш за все дитина здорова… Щаслива дитина - це дитина, у якої є і...
25 серпня 2019 р.
     Дитяча неврологія - напрямок медицини, завданням якого є забезпечення гармонійного розвитку дитини, а також профілактика, раннє виявлення та лікування...
24 серпня 2019 р.
Кашель - це захисна реакція організму на подразники.   - Риніт, фарингіт, тонзиліт, трахеїт, бронхіт - починаються з сухого кашлю, без...
24 липня 2019 р.
Ми в мережі
Наше відео
Ще відео