У житті кожної жінки та чоловіка настає той момент, коли на фінішній прямій бажаної та довгоочікуваної вагітності слід обрати пологовий будинок, де на світ з'явиться маленьке диво. 

Перш за все,  якщо ставитися до обрання місця, де ви збираєтеся народжувати, надто серйозно, то можна збожеволіти ще на етапі прочитання відгуків у інтернеті. Тому, крапля гумору та тверезого глузду (скептичні чоловіки почали сміятися, згадуючи гормональну нестабільність вагітних жінок) допоможуть вам у цій справі якнайкраще, пише Depo.ua. 

НАВІЩО ОБИРАТИ ПОЛОГОВИЙ 

Звісно, дехто взагалі здивується, що можна присвятити вибори пологового купу часу, адже якщо стаєш на облік до районної жіночої консультації, то логічно, що і народжувати будеш у районному пологовому. Але сьогодні породілля може обирати як заклад, де будуть спостерігати її вагітність, так і місце, де дитина з'явиться на світ.

Відомо багато історій вагітності, які закінчилися нормально, попри те, що за пологи не платили, вони проходили у районному пологовому без жодної домовленості. Але так вийшло, що навіть при тому, що дитина народилася здоровою, такий досвід частіше за все матусям не сподобався, а у деяких навіть викликав страх народжувати знову. 

На жаль, бувають і про випадки, коли через фінансову незацікавленість медперсоналу припускалися жахливі помилки, які фатально позначалися на житті дитини, а інколи й породіллі. У цій справі не можна застрахуватися, але хоч якась невелика впевненість у лікарі, у закладі може полегшити пологи. 

КОЛИ  

Поспішати з вибором пологового будинку не слід. Є безліч питань, якими майбутній мамі доведеться займатися у період вагітності, наприклад, стати на облік вагітності, здати тисячу непотрібних аналізів, оформити декрет. Тому краще за все подбати про питання обрання пологового після 7 місяця, звісно, якщо нема ознак передчасних пологів. 

За законом, підписувати направлення до пологового треба десь на 36 тижні вагітності і не раніше. Звісно, йдеться про нормальну вагітність без ускладнень, через те, що там вже діють зовсім інші правила та поради.

ОБИРАЙ ЛІКАРЯ, А НЕ ПОЛОГОВИЙ БУДИНОК 

Пологовий будинок може бути сучасним, з євроремонтом, усміхненим персоналом і смачною їжею, але пологи у вас буде приймати лікар, а не сучасні технології та гарний фасад лікарні. 

Тому, перш за все, запитайте родичок, подруг і знайомих про їхній досвід і оберіть саме лікаря, а не пологовий будинок. Прочитавши відгуки і впевнившись, що подруги мають рацію, обов'язково не пошкодуйте години і зустрінетеся з лікарем. За 10 хвилин ви зрозумієте, чи зможете довірити цій людині найважливішу мить вашого життя.  

Повірте, людина, яка проведе з вами декілька найважливіших годин у вашому житті, має якщо не подобатися вам, то хоча б викликати довіру та не лякати. 

Треба подбати про "тривожну" сумку і підготуватися морально до початку пологів, хоча до дня Х залишався місяць.

Лікар повинен коротко і докладно розповісти вам, яка стандартна процедура пологів, коли треба зателефонувати йому, вивчити історію вагітності, переглянути аналізи, порадити, що треба можливо ще здати, які дослідження зробити, необхідно також домовитися про знеболювання. 

Не варто також очікувати що кесарів розтин буде дуже позитивно сприйматися лікарем, адже лише при серйозних показаннях до такої операції, лікар зважить усі за і проти і буде вирішувати. Звісно, у критичному випадку, якщо мамі чи дитині буде загрожувати небезпека, він зробить кесарів розтин, але просто так через бажання породіллі лікарі не стануть порушувати медичних законів. 

Лікар може розповісти про ціну на палати, їхні види. Зазначив, коли слід підписувати обмінну карту та прояснив безліч деталей аж до годин прийому гостей у палаті та іншого.

Відповідальний лікар після знайомства з майбутньою мамою не забуває за неї до пологів. Хорошою практикою є періодичне, наприклад, раз на тиждень спілкування та поточний контроль стану підопічної.

При зустрічі із лікарем, якого ви обрали, обговоріть усе, що вас цікавить, жахає, викликає сумніви. Не слід ніяковіти через величезний список питань, який ви витягнете із кишені і почнете своє опитування. Не забудьте домовитися про присутність чоловіка, про знеболення, навіть про музику, яка буде присутня чи відсутня на пологах. Це ваш день, який подарує вам незабутнє щастя, тому ви маєте право на будь-яку примху, а головне - бути впевненою у тому, що все буде чудово. 

ЯК ОБРАТИ ПАЛАТУ  

Звісно, я не заперечую, що у будь-якому разі дуже важливо, де ви з новонародженою дитиною будете перебувати, мається на увазі палата та умови. Ідеально, коли лікаря знайшли і палату подивилися, і вона навіть вам сподобалася. Дуже важливо подбати про умови перебування у пологовому, такі як душ та туалет. Досить важко блукати коридорами у пошуку санвузла, тому краще не економити на палаті з "благами". Щодо їжі, то у державному пологовому не варто розраховувати ані на делікатеси, ані на просту їжу. 

Також дуже важливий момент під час перебування у пологовому - можливість прийому гостей та знаходження батька з новонародженою дитиною. В деяких пологових можна  заплатити досить прийнятні гроші за велику палату для перебування із чоловіком.  

Важливо заздалегідь дізнатися про часи відвідувань. Тому що ризикуєте залишитися без їжі (хоча її завжди можна передати) і без допомоги наодинці з дитиною. Якщо це для вас перша дитина - то це може шокувати. Звісно, домовитися із "сестричками" у пологовому щодо допомоги можна завжди, аби мати чим віддячити.  

Також сюрпризом для вас може стати той факт, що заходити до пологового можна було лише за перепустками, що викликає довіру і свідчить на користь закладу. Крім того, згідно правил пологового може бути так, що за весь період до породіллі може приходити лише дві людини, тому тим родичам, яким кортить одразу побачити дитинку, це не вдасться.  

Також заздалегідь треба подбати й про того, хто буде присутнім на пологах. Цій людині також роблять перепустку і перевіряють наявність спецодягу.

В медичній практиці Leleka (Лелека) ви завжди маєте змогу отримати консультацію кваліфікованого акушера-гінеколога